Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ishi to kumo / Kamienie i chmury

11 maja - 19 maja

Zapraszamy na wystawę organizowaną przez naszą uczelnię w ramach Festiwalu Sakura, Wrocławskie dni japońskich inspiracji.

Ishi to kumo / Kamienie i chmury  to wystawa w ramach odbywającego się cyklicznie projektu popularyzującego kulturę Japonii, poprzez prezentację prac artystów z wrocławskiego środowiska akademickiego, których od lat inspiruje kultura tego kraju. Tytuł wystawy jest metaforą harmonijnego połączenia przeciwieństw, odzwierciedla w swój niedoskonały sposób jedne z najbardziej charakterystycznych cech japońskiej sztuki – subtelność i silne kontrasty, spolaryzowane jakości. Prace prezentowane na wystawie odzwierciedlają osobiste doświadczenia i interpretacje artystów, dla których kultura Japonii jest także polem do stałych, głębokich refleksji.

Kurator: Przemek Pintal

Szczegóły

Początek:
11 maja
Koniec:
19 maja
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.asp.wroc.pl/pl/wydarzenia/ishi-kumo-kamienie-i-chmury

Miejsce wydarzenia

BULVARY, ul. Księcia Witolda 11, Wrocław
Księcia Witolda 11
Wrocław, Poland
+ Google Map
Festiwal Sakura

Tradycja japońska jest dla nas źródłem, inspiracją i punktem odniesienia. Wiedza zawarta w praktyce aikido – ta dotycząca psychofizyczności, uwagi, kontaktu, jak i ta na poziomie etosu – niezmiennie pozostaje głównym horyzontem naszej pracy.

Organizatorzy
Festiwal Sakura © 2024. Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocławia