Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty mangowe

11 maja @ 11:00 - 14:00

Wszyscy nosimy w sobie historie: od krótkich nowel, po wielotomowe, kosmiczne epopeje. Każda z nich warta jest opowiedzenia, czasem potrzebujemy tylko małej zachęty lub pomocnej dłoni. Podczas warsztatów dowiecie się, jak nadać kształt swoim pomysłom, jak odpowiednio dobrać tempo w akcji, w jaki sposób najlepiej podkreślić emocje, gdzie w kadrze umieszczać postacie i, przede wszystkim, jak wspaniałą i różnorodną formą sztuki jest komiks, a w szczególności komiks japoński.

Zajęcia poprowadzi Marta Falkowska – ilustratorka i komiksiara, autorka wielu krótkich form komiksowych oraz serii dla dzieci „Oto Tosia”, której trzecią część sukcesywnie próbuje narysować od 2020 roku. Swoją przygodę z historiami obrazkowymi zaczynała czytania mang i, mimo upływu lat, miłość do komiksu z Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż jest w niej żywa. Wiecznie siedzi w rozgrzebanych projektach i nieustannie myli dni tygodnia, praca sprawia jej jednak niewyobrażalną frajdę. Mieszka we Wrocławiu, z wielkimi ambicjami na życie podmiejskie.

Szczegóły

Data:
11 maja
Godzina:
11:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://biblioteka.wroc.pl/warsztaty-mangowe-sakura-11-05/

Miejsce wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu, Filia 12, Dworzec
Piłsudskiego 105
Wrocław, Poland
+ Google Map
Festiwal Sakura

Tradycja japońska jest dla nas źródłem, inspiracją i punktem odniesienia. Wiedza zawarta w praktyce aikido – ta dotycząca psychofizyczności, uwagi, kontaktu, jak i ta na poziomie etosu – niezmiennie pozostaje głównym horyzontem naszej pracy.

Organizatorzy
Festiwal Sakura © 2024. Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocławia