Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podróżując na wiosennym wietrze z Japonii, dzięki dźwiękom koto i shamisenu

12 maja @ 19:00 - 20:30

W ramach festiwalu Sakura 2024. III Wrocławskie dni japońskich inspiracji| Koncert Hisako Tachibany Shihan

Koncert japońskiej muzyki klasycznej i współczesnej, wykonywanej na koto i shamisenie – tradycyjnych japońskich instrumentach strunowych.

 

 

IMG_1007 (1)Hisako Tachibanajest Wielką Mistrzynią (Shihan) metody Miyagi sha Ikuta w grze na koto i shamisenie, zaangażowaną w działania na rzecz promocji tradycyjnej muzyki japońskiej. Współpracuje z różnymi instrumentalistami, grającymi m.in. na  fortepianie, skrzypcach, klarnecie czy shinobue (japońskim flecie poprzecznym). Występowała w musicalu „Sendai Cat” i spektaklu „Dwie kobiety z Krainy Śniegu, pionierki ery Meiji”. Stworzyła muzykę do spektakli recytatorskich „Masaoka Shiki: Podróżowanie po regionie Michinoku” i „Doi Bansui: sosna medytacyjna”. Brała udział w licznych wydarzeniach muzycznych, takich jak koncerty tradycyjnej muzyki japońskiej (np. „Genji no Kai”), koncerty gry na instrumentach muzyki zachodniej, warsztaty komponowania utworów muzycznych na taiko, shakuhachi i shamisenie – tradycyjnych instrumentach japońskich. Występowała w Australii, Malezji i Singapurze. Jest dyrektorką szkoły Sakura Okoto.

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
19:00 - 20:30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/podrozujac-wiosennym-wietrze-japonii-dzieki-dzwiekom-koto-shamisenu/

Miejsce wydarzenia

Instytut Grotowskiego, Piekarnia Centrum Sztuk Performatywnych
Festiwal Sakura

Tradycja japońska jest dla nas źródłem, inspiracją i punktem odniesienia. Wiedza zawarta w praktyce aikido – ta dotycząca psychofizyczności, uwagi, kontaktu, jak i ta na poziomie etosu – niezmiennie pozostaje głównym horyzontem naszej pracy.

Organizatorzy
Festiwal Sakura © 2024. Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocławia