Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Welcome Inside – Spektakl Gintarė Šmigelskytė

27 kwietnia 2023 @ 18:00

„Welcome Inside” to spektakl teatru fizycznego, badający wewnętrzny świat, emocje i strumień myśli, które wirują w człowieku. Zainspirowany ideami procesu indywiduacji Carla Gustava Junga i spotkaniami z różnymi aspektami ludzkiej psychiki.

W oparciu o technikę action-score ucieleśnia nieustanną podróż ku Jaźni, obejmującą cztery etapy:

  • Spotkanie z Cienistym Ja
  • Spotkanie z obrazem duszy Anima/Animus – cechy męskie/żeńskie w psychice
  • Osobowości many
  • Jaźń

Gintarė Šmigelskytė jest litewską aktorką, tancerką, performerką, choreografką i pedagożką teatru fizycznego. W swojej karierze grała w musicalach, przedstawieniach teatralnych, produkcjach filmowych i telewizyjnych, a także tworzyła spektakle. Od 2020 roku skupia się na teatrze fizycznym i reżyserii ruchu. Tworzy także performansy.

 

 

Przemysław Błaszczak studiował filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Aktor, reżyser, pedagog, od 1995 roku związany z Instytutem Grotowskiego (do 2007 Ośrodkiem Grotowskiego).
W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala (udział w spektaklu „Pieśń kozła – dytyramb”). W latach 2002–2003 przygotował własny monodram „Ecce homo”. Od 2004 roku jest aktorem Teatru ZAR. Uczestniczył w projekcie „Ewangelie dzieciństwa”, gdzie występował w dwóch częściach tego tryptyku – „Uwerturze” i „Anhellim. Wołaniu”, a także w spektaklu „Armine, Sister”. Grał także w „Mauzerze” Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa (polska premiera w Instytucie Grotowskiego w 2012 roku). Pod okiem Terzopoulosa studiował jego autorską metodę treningu aktorskiego wypracowaną w Teatrze Attis w Grecji. Jest certyfikowanym nauczycielem tej metody. Założyciel i lider Studia Kokyu działającego od 2016 roku w Instytucie Grotowskiego.
Od 2005 roku uprawia japońską sztukę walki aikido (aktualnie w stopniu 2 dan), pod okiem senseia Piotra Masztalerza 6 dan, w 2011 roku pobierał nauki jako uchideshi u shihana Juby Noura 6 dan w Meksyku. Prowadzi regularne treningi w założonym przez siebie dojo Na Grobli Aikikai, które jest częścią Birankai Polska. W 2005 roku przebywał w Japonii na zaproszenie Toshiego Tsushitoriego, trenując pod jego okiem shintaido – japoński system prowadzący do integracji ciała i głosu poprzez trening oparty na tradycyjnym karate.
W latach 2013–2016 lider Studia Dwóch Ścieżek działającego w ramach programu badawczego BodyConstitution Instytutu Grotowskiego. Współzałożyciel Wrocławskiej Offensywy Teatralnej (WrOT). Prowadził warsztaty w Polsce i za granicą.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2023
Godzina:
18:00
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/welcome-inside/

Miejsce wydarzenia

Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli
Festiwal Sakura

Tradycja japońska jest dla nas źródłem, inspiracją i punktem odniesienia. Wiedza zawarta w praktyce aikido – ta dotycząca psychofizyczności, uwagi, kontaktu, jak i ta na poziomie etosu – niezmiennie pozostaje głównym horyzontem naszej pracy.

Organizatorzy
Festiwal Sakura © 2024. Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocławia